PALMARÉS




--------------------------------------------------------------
CADRO DE HONRA:


Ascensos logrados: 6
Senior masculino "A" 2ª div. (11-12)
Senior feminino 2ª div. (11-12)
Senior masculino "B" 4ªdiv. (12-13)
Cadete masculino 2ª div. (14-15)
Cadete masculino 2ª div. (15-16)
Senior masculino "A" 1ª div (17-18)


Campionatos de Liga Regular: 3
Infantil feminino 3ª div. (17-18)
Infantil masculino 2ª div. (17-18)
Senior masculino "A" 1ª div. (17-18)


Subcampións de Liga: 2
Alevín mixto (11-12)
Senior masculino "A" 1ª div. (17-18) (2ª fase)


Copas gañadas: 3
Xuvenil masculino 2ªdiv. (13-14)
Infantil masculino 2ª div. (16-17)
Infantil feminino 3ª div. (17-18)


Finalistas de Copa: 1
Alevín mixto (15-16)


Canteiráns* que debutaron no 1º equipo masculino: 11
(*Canteirán: xogadores do C. B. Cambre nas etapas infantil, cadete e xuvenil, a lo menos)

Jorge Castiella (2004-2005)
Marcos Prieto (2004-2005)
Micael Sánchez (2009-2010)
Danilo Rivera (2009-2010)
Miguel París (2009-2010)
Gonzalo Vázquez (2011-2012)
Alberto Galego (2013-2014)
Bruno Cabado (2013-2014)
Jose Vázquez (2013-2014)
Fernando Suena (2018-2019)
Martín Ruíz (2019-2020)




Tempadas en 1ª División Senior masculina: 8
12-13, 13-14, 14-15, 15-16, 16-17, 17-18, 18-19, 19-20



Canteiráns* que debutaron no 1º equipo feminino: 8
(*Canteirán: xogadores do C. B. Cambre nas etapas infantil, cadete e xuvenil, a lo menos)

Raquel Prieto
Marta Aldao
Iria Quiroga
Carina Quiroga
Berta Pan
Fara López (2013-2014)
Mónica Sánchez-Tembleque (2013-2014)
Yuly Nicolás (2014-2015)



Tempadas en Ligas Galegas (1ªdivisión): 1
Cadete masculino (14-15)


Xogadores participantes en CETIS: 12


Xogadores convocados por seleccións: 2
Anxo Estany
Martín 

Xogadores que participaron en Campionatos de España: 3
Anxo Estany
Martín
Álvaro Bermúdez


------------------------------------------------------------------------




TEMPADA 2009/2010:


BENXAMÍN MIXTO




ALEVÍN MIXTO



INFANTIL MASCULINO




SÉNIOR MASCULINO "B" (4ª DIVISIÓN)




SÉNIOR MASCULINO "A" (2ª DIVISIÓN)





TEMPADA 2010/2011:



INFANTIL MASCULINO



CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)




SENIOR MASCULINO "B" (4ª DIVISIÓN)



SENIOR FEMININO



SENIOR MASCULINO "A" (2ª DIVISIÓN)






TEMPADA 2011/2012: 




BENXAMÍN MIXTO




ALEVÍN MIXTO
- Subcampión comarcal




SÉNIOR MASCULINO "A" (2ª División)
- Ascenso á 1ª División.




SÉNIOR FEMININA (2ª División)
- Campioas galegas.
- Ascenso á 1ª División Autonómica Feminina. 








TEMPADA 2012/2013: 




BENXAMÍN MIXTO




ALEVÍN MIXTO




INFANTIL MASCULINO




CADETE FEMININO (2ª DIVISIÓN)




CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)




XUVENIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)




SÉNIOR MASCULINO "B" (4ª DIVISIÓN)
- Ascenso á 3ª División Senior Masculina.




 SÉNIOR FEMININO (2ª DIVISIÓN)




 SENIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)






TEMPADA 2013/2014: 

BABY BASKET





BENXAMÍN MIXTO
- 10º posto da categoría na delegación coruñesa




ALEVÍN MIXTO
- 8º posto da categoría na delegación coruñesa




INFANTIL MASCULINO
- Conseguiu rematar a competición no segundo posto da súa categoría, quedando eliminado na segunda fase da Copa.



CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- Concluíu a súa participación nunha posición medio-baixa (62o de 86 equipos).




XUVENIL FEMININO (2ª DIVISIÓN)
- Rematou a súa participación no posto 25º a nivel autonómico.




XUVENIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- Xogou fase previa e posteriormente participou na fase de ascenso a 1ª División. 

- Campións da Copa Primavera. 
(Final: Baloncesto Cambre 64 – Maristas Champagnat 59. Domingo, 1 de xuño do 2014).





SÉNIOR MASCULINO "B" (3ª DIVISIÓN)
- Participou na fase de descenso, logrando manterse tras rematar no primeiro posto nesta fase.




SÉNIOR FEMININO (2ª DIVISIÓN)
- 14º posto na clasificación (nivel autonómico).




SÉNIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)
- 5º posto na clasificación (nivel autonómico), tras pelexar boa parte da tempada polo ascenso a liga EBA, obtendo a súa segunda millor posición histórica ata ese momento.








TEMPADA 2014/2015: 




BENXAMÍN MIXTO
- 37º posto na clasificación a nivel autonómico.
- Eliminado na primeira fase de Copa Primavera.




ALEVÍN MIXTO
- 40º posto na clasificación a nivel autonómico.
- Terceiro clasificado na Copa Primavera.





INFANTIL MIXTO (2ª DIVISIÓN)
- 40º posto na clasificación a nivel autonómico.
- Campión de Copa Primavera na delegación coruñesa.





CADETE MASCULINO (1ª DIVISIÓN)
12º posto na clasificación a nivel autonómico, perdendo a categoría.





XUVENIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- 35º posto na clasificación a nivel autonómico.
- Eliminado en 8os de final de Copa Primavera.





SÉNIOR MASCULINO "C" (4ª DIVISIÓN)
- 11º posto na clasificación a nivel autonómico.



SENIOR FEMININO (2ª DIVISIÓN)
- 10º posto na clasificación a nivel autonómico.




SENIOR MASCULINO "B" (2ª DIVISIÓN)
- Debut na categoría de prata do baloncesto autonómico para o noso conxunto filial,  composto exclusivamente por xogadores en idade sub-22.

- O equipo acadou o 17º posto, salvando a categoría.



SÉNIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)
- 5º posto na clasificación a nivel autonómico, igualando a súa segunda millor clasificación histórica ata esa tempada.








TEMPADA 2015/2016: 





 BENXAMÍN MIXTO 
- 4º posto na clasificación do grupo A-2 a nivel local. 
- Eliminados na fase de grupos da Copa Primavera. 





ALEVÍN MIXTO 
- 1º posto na clasificación a nivel local. 
- Subcampións de Copa.




INFANTIL MASCULINO (3ª DIVISIÓN)
- 8º posto na clasificación local. 
- Eliminados nas semifinaies da Copa Primavera. 




INFANTIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- 4º posto na clasificación provincial. 
- Eliminados na primeira rolda da Copa Primavera. 




CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- 42º posto na clasificación autonómica. 
- Eliminados nas semifinais da Copa Primavera. 




CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- 2º posto na clasificación autonómica. 
- Ascenso á 1ª División.




XUVENIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- 30º posto na clasificación autonómica. 
- Eliminado nos cuartos de final da Copa Primavera. 





SÉNIOR MASCULINO "C" (3ª DIVISIÓN)
- 53º posto na clasificación autonómica. 
- Eliminados na Copa  Primavera na primeira rolda.



SÉNIOR MASCULINO "B" (2ª DIVISIÓN)
- 5º posto na súa estrea nesta categoría.




SÉNIOR FEMININO (2ª DIVISIÓN)
- 10º posto na táboa clasificatoria. 






SÉNIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)
- 4º posto na clasificación, igualando a súa segunda millor clasificación histórica. 











TEMPADA 2016/2017:





BABY BASKET:




BENXAMÍN MIXTO
- Liga Regular Coruña-2: 3º/7 (3 vitorias - 3 derrotas).
- 2ª Fase Coruña-A: 12º/12 (0 vitorias - 11 derrotas)
- Clasificación final: 159º/184.




ALEVÍN MIXTO
- Liga Regular Coruña-2: 3º/8 (5 vitorias - 2 derrotas).
- 2ª Fase Coruña-B: 3º/8 (10 vitorias - 4 derrotas).
- Clasificación final: 119º/145.




INFANTIL FEMININO (3ª DIVISIÓN)
- Liga Regular Coruña A-2: 5º/6 (2 vitorias - 13 derrotas).
- Clasificación final: 11º/16.




INFANTIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- Liga Regular A Coruña-B: 2º/6 (8 vitorias - 2 derrotas).
- 2ª Fase Coruña AB-1: 2º/6 (8 vitorias - 2 derrotas).
- Copa Primavera ´17:  CAMPIÓN.

(Final: BALONCESTO CAMBRE 67 - 61 Santo Domingo Betanzos, 
          Sábado, 3 de xuño do 2017, pavillón Sofía Toro, Cambre).


- Clasificación final: 59º/87.






INFANTIL MASCULINO (3ª DIVISIÓN)
- Liga Regular Coruña A-2: 5º/10 (13 vitorias - 5 derrotas).
- Clasificación final: 5º/16.







CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- Liga Regular A-Coruña: 3º/12 (18 vitorias - 4 derrotas).
- Clasificación final: 59º/81.






XUVENIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- Liga Regular AB Cor-Fer: 8º/9 (3 vitorias - 13 derrotas).
- 2ª Fase Cor-Ferr-Lug Grupo 4: 2º/4 (5 vitorias - 1 derrota).
- Clasificación final: 38º/61.






SÉNIOR MASCULINO "B" (3ª DIVISIÓN)
- Liga Regular Coruña "B": 5º/8 (6 vitorias - 8 derrotas).
- 2ª Fase Cor-Fer AB-3: 2º/4 (3 vitorias - 3 derrotas).
- Clasificación final: 44º/85.





SÉNIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)
- 1ª Fase Norte: 7º/8 (4 vitorias - 10 derrotas).
- 2ª fase A-2: 5º/8 (6 vitorias - 8 derrotas).
- Clasificación final: 13º/16.








TEMPADA 2017/2018:

BENXAMÍN MIXTO
- Liga Regular: 2º/7 (4 vitorias, 1 derrota, 1 NP)   
- 2ª Fase: 8º/8 (1 vitoria - 12 derrotas).   
- Copa Primavera: 11º/18.




ALEVÍN MIXTO
- Liga Regular: 3º/8 (4 vitorias - 2 derrotas).
2ª Fase: 4º/8 (7 vitorias - 7 derrotas).




INFANTIL FEMININO (3ª DIVISIÓN)
- Liga Regular:  1º/6 (14 vitorias - 1 derrota). Campioas Liga Regular.

 - Fase Final da Liga: 2 vitorias - 0 derrotas. Campioas (Final: BALONCESTO CAMBRE 37 - 15 Culleredo Almeiras), (29/04/2018, 12:00 horas. Elviña II).

- Copa Primavera:  2 vitorias - 0 derrotas. Campioas. (Final: BALONCESTO CAMBRE 46 - 22 Culleredo Almeiras), (26/05/2018, 10:30 horas. Elviña II).




INFANTIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- Liga Regular:  1º/8 (14 vitorias - 0 derrotas). Campións Liga Regular. 
2ª Fase:  2º/4 (4 vitorias - 2 derrotas).
- Fase de Ascenso Norte: 3º/4 (1 vitoria - 5 derrotas).




CADETE MASCULINO 03  (2ª DIVISIÓN)  
- Liga Regular: 7º/8 (2 vitorias - 12 derrotas)
- 2ª Fase: 4º/4. (1 vitoria - 5 derrotas).
Copa Primavera: -






CADETE MASCULINO 02  (2ª DIVISIÓN)
- Liga Regular: 5º/8 (7 vitorias - 7 derrotas)
- 2ª Fase: 2º/4 (3 vitorias - 3 derrotas).
- Copa Primavera: - 








CADETE FEMININO (2ª DIVISIÓN)
- Liga Regular: 7º/8 (2 vitorias - 12 derrotas).
2ª Fase: 6º/7 (1 vitoria - 5 derrotas).
- Copa Primavera: (0 vitorias - 2 derrotas). Eliminadas en Oitavos.




XUVENIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)
- Liga Regular: 8º/10 (4 vitorias - 14 derrotas).
- Copa Primavera: (0 vitorias - 2 derrotas). Eliminados en Oitavos.
- Copa Consolación: (0 vitorias - 1 derrota). Eliminados en Cuartos.




SÉNIOR MASCULINO "B" (3ª DIVISIÓN)
- Liga Regular: 10º/10. (4 vitorias - 14 derrotas). 
- Copa Primavera: 2º/4. (4 vitorias - 2 derrotas). Eliminados na primera fase.







SÉNIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)
- Liga Regular: 1º/7 (10 vitorias - 2 derrotas). Campións Liga Regular.
- 2ª Fase: 2º/8. (9 vitorias - 5 derrotas).
- Fase de Ascenso: 1 vitoria - 1 derrota. Subcampións do play-off)





TEMPADA 2018-2019:




BENXAMÍN MIXTO




ALEVÍN MIXTO




INFANTIL MIXTO (3ª DIVISIÓN)






INFANTIL MIXTO (2ª DIVISIÓN)






CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)





CADETE MASCULINO (2ª DIVISIÓN)





CADETE FEMININO 04 (2ª DIVISIÓN)





CADETE FEMININO 03 (2ª DIVISIÓN)





XUVENIL MASCULINO (2ª DIVISIÓN)





SÉNIOR MASCULINO "B" (3ª DIVISIÓN)




SÉNIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)








TEMPADA 2019-2020* 
(*Competicións suspendidas pola Covid-19)


BABY BASKET
- Disputaron únicamente 2 concentracións, na que foi a primeira tempada na que participamos nesta categoría. 









BENXAMÍN MIXTO
- 2º clasificado na primeira fase do grupo C (4 vitorias - 2 derrotas). 
- 8º clasificado na 2ª fase A-1 (0-8).






ALEVÍN MIXTO
- 2º clasificado na 1ª fase do grupo D (6-2). 
- 7º clasificado do grupo A-1 (1-4).





INFANTIL MIXTO
- 3º clasificado do grupo A-1 da 2ª división (11-4).




CADETE FEMININO
- Cuartas clasificadas no grupo A-2 da 2ª división (8-5).





CADETE MASCULINO
- 5º posto (8-7) no grupo A-2 da 2ª división.


XUVENIL MASCULINO
- 4º clasificado na Liga Regular (6-6). 
- 8º posto en la segunda fase, grupo 1 (0-10).



SÉNIOR MASCULINO "B" (3ª DIVISIÓN)
- 7º clasificado (5-13) no grupo B.



SÉNIOR MASCULINO "A" (1ª DIVISIÓN)
- 8º posto (1-13) na primeira fase (Norte). 
- 4º clasificado (0-2) na 2ª fase (B-2).










TEMPADA 20-21: